Polscy laureaci konkursu iCAN

Do roku 2016 Polskie Towarzystwo Techniki Sensorowej było odpowiedzialne za kwalifikacje polskich uczestników do finału konkursu iCAN. W dniach 21-25 czerwca, 2015r., w Anchorage, USA odbył się finał konkursu International Contest of Application in Nano-micro Technology (iCAN 2015). Z polski do etapu międzynarodowego były nominowany jeden zespół, który w finałach odniósł sukces. Wyjazd zespołu zwycięskiego odbył się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechniki Warszawskiej oraz Polskiego Towarzystwa Sensorowego.

  • Zespól w składzie: Michał Woyke, Adrian Papiernik, Bartosz Nowak z Politechniki Warszawskiej, zdobył NAGRODĘ 3 STOPNIA za projekt o nazwie „Best before”, który dotyczy systemu do oceny przydatności do spożycia produktów spożywczych. Projekt został zrealizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego „eSens”.

 

W dniach 19-21 lipca 2014 r. w Sendai, Japonia odbył się finał konkursu International Contest of Application in Nano-micro Technology (iCAN 2014). Do etapu międzynarodowego były nominowane trzy zespoły z Polski i wszystkie zostały nagrodzone.

  • Zespół: Paweł Grześ i Dawid Karczewski oraz Michał Grześ Politechniki Białostockiej zdobył NAGRODĘ 2 STOPNIA. Prezentowany projekt RECON to mobilna stacja w postaci robota, sieć czujników i specjalnie przygotowanego oprogramowania. Stacja może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i za pomocą sieci czujników gromadzić i przesyłać dane o badanym terenie. Na podstawie dostępnych wyników pomiarów można ocenić zagrożenie. Projekt powstał w Studencki Kole Naukowym Elektroników.
  • Zespól w składzie: Michał Marzęcki, Mateusz Masny, Rafał Sienkiewicz i Dominik Rękawek z Politechniki Warszawskiej, zdobył NAGRODĘ 3 STOPNIA za projekt o nazwie Compact Radiation Detector (CRD), który dotyczy przenośnego detektora promieniowania radiacyjnego. Projekt został zrealizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego „eSens”.
  • Zespół, w składzie: Anna Pawełek, Tomasz Pawełek i Piotr Mróz został WYRÓŻNIONY za system Spineo. Opracowany system przypomina o zachowaniu prawidłowej postawy siedzącej podczas długotrwałej pracy przy komputerze.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com