Prof. Dorota Pijanowska członkiem Rady Doskonałości Naukowej

Z nieukrywaną przyjemnością Zarząd Polskiego Towarzystwa Techniki Sensorowej ma zaszczyt poinformować, że prof. Dorota Pijanowska, sekretarz PTTS w kadencji 2020-2024, została wybrana na członka Rady Doskonałości Naukowej z dyscypliny Inżynieria Biomedyczna.
Serdecznie gratulujemy!!!

 2023-10-10

Seminarium naukowo-networkingowe w dniu 27.06.2023

Centrum Materiałów Przyszłości, Politechniki Gdańskiej oraz Polskie Towarzystwo Techniki Sensorowej ma zaszczyt zaprosić na seminarium naukowo-networkingowe pt. "Czujniki i mikrosystemy: materiały, technologie i wytwarzanie" , które odbędzie się w Politechnice Gdańskiej sala 140 WETI B (budynek 42), 27.06.2023 r.  w godzinach 9:50-13.00. Serdecznie zapraszamy!

Po seminarium członkowie Zarządu PTTS, prof. Katarzyna Zakrzewska oraz prof. Dorota Pijanowska, będą gośćmi seminarium Centrum Materiałów Przyszłości, Politechniki Gdańskiej.

2023-06-16

Prof. dr hab. inż. Mieczysław Szustakowski

 

W styczniu 2023 roku z żalem pożegnaliśmy profesora Mieczysława Szustakowskiego, wybitnego naukowca i wykładowcy Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Profesor Szustakowski swoją karierę naukową poświęcił innowacyjnym badaniom w obszarze optyki i optoelektroniki, które przyczyniły się do rozwoju tej dziedziny technologii. Przez ponad 40 lat pracy naukowej, profesor Szustakowski, osiągając wyniki na światowym poziomie, opublikował wiele artykułów naukowych w prestiżowych czasopismach. Był również autorem wielu patentów z obszaru optyki i optoelektroniki. Jego prace były cenione nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
Profesor Szustakowski był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również doskonałym nauczycielem akademickim, który z pasją i zaangażowaniem prowadził zajęcia z zakresu optyki i optoelektroniki dla studentów Wojskowej Akademii Technicznej oraz innych uczelni technicznych w Polsce. Jego wiedza i doświadczenie przyczyniły się do wykształcenia wielu pokoleń inżynierów i naukowców. Prof. Szustakowski przyczynił się również do powstania PTTS, którego był członkiem założycielem, a od roku 2003 członkiem honorowym. Śp. Profesor Mieczysław Szustakowski był człowiekiem o niezwykle pozytywnym usposobieniu, pełnym pasji do nauki i otwartym umyśle. Jego odejście pozostawi w polskiej społeczności naukowej ogromną pustkę, ale jego wkład w rozwój optyki i optoelektroniki pozostanie niezapomniany. Jego życie i praca stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń naukowców.

W imieniu całej społeczności naukowej stowarzyszonej w PTTS, rodzinie i bliskim Profesora składamy wyrazy współczucia,

Zarząd PTTS


2023-02-24

Z głębokim żalem żegnamy prof. dr hab. inż. Ryszarda Jachowicza

Prof. dr hab. inż. Ryszard Jachowicz
1945 - 2022

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 24 sierpnia 2022 r. zmarł profesor Ryszard Jachowicz, związany zawodowo z Instytutem Systemów Elektronicznych, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Techniki Sensorowej, jego Prezes w latach 2012-2016, wieloletni Wiceprezes oraz członek Komisji Rewizyjnej. Prowadził nowatorskie prace naukowe w obszarze mikroczujników, mikrosystemów (MEMS) i elektronicznych systemów pomiarowych, w szczególności półprzewodnikowych czujników wilgotności i ciśnienia oraz ich aplikacji medycznych, jak również zaawansowane prace w dziedzinie wieloparametrowych metod pomiaru (ang. measurement data fusion). Zasłużony dla promowania nauki polskiej na świecie jak również organizacji życia naukowego w Polsce. Członek międzynarodowego stowarzyszenia The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) oraz przewodniczący Polskiej Sekcji IEEE w latach 1997-2002 i 2014-2015.

Pogrzeb odbędzie się 2.09.2022 r. w Warszawie - msza święta o godzinie 13:00 Kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, a następnie pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Rodzinie i wszystkim bliskim śp. profesora Ryszada Jachowicza składamy wyrazy współczucia,

Zarząd PTTS

XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa – International Conference on Optical and Electronic Sensors COE’2020

W dniach od 27 do 29  września 2021 r. odbędzie się w formie on-line XVI Konferencja Naukowa - International Conference on Optical and Electronic Sensors COE’2020, która została odwołana z powodu pandemii w marcu 2020 r.  JM Rektor AGH, prof. dr hab. inż. Jerzy Lis objął patronatem honorowym to wydarzenie i przewodniczy Komitetowi Honorowemu konferencji.

Konferencja ma charakter cykliczny, odbywa się co 2 lata i ma długą tradycję sięgającą 1990 roku, kiedy środowisko sensorowe w Polsce zainicjowało COE. Od 2016 roku, COE ma status konferencji międzynarodowej. Tematyka konferencji obejmuje najważniejsze zagadnienia: nowe materiały sensorowe, nanosensory, mikro- i nanosystemy, w tym MEMS, MOEMS, RF MEMS, NEMS, sieci sensorowe, biosensory i urządzenia lab-on-chip, półprzewodnikowe i elektrochemiczne sensory gazów, czujniki optyczne i magnetyczne, sensory wielkości fizycznych, teorię i modelowanie mechanizmów działania sensorów, zastosowania sensorów szczególnie w medycynie, oraz pojawiającą się tematykę sensorową jak tekstronikę,  Internet Rzeczy, IoT, Internet Energii, IoE, itp.

Komitet Naukowy i Organizacyjny zaprasza serdecznie wszystkich członków społeczności naukowej do udziału w konferencji!

Miejsce

On-line, platforma Clickmeeting

Data

27 września – 29 września 2021 r.  

Organizatorzy

  • Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (WIET)
  • Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (WIMiC)
  • Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (WEAIiIB)
  • Polskie Towarzystwo Techniki Sensorowej (PTTS)

Kontakt

Prof. dr hab. inż. Katarzyna Zakrzewska, przewodnicząca COE’2020

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dr hab. inż. Artur Rydosz, prof. AGH, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego COE’2020

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW

http://coe2020krakow.jordan.pl

 

Dwudziesta rocznica śmierci prof. Edwarda Stolarskiego

W dniu 18 marca 2021 roku minęła dwudziesta rocznica nagłej śmierci prof. Edwarda Stolarskiego. Prof. Stolaski był współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Technik Sensorowych. Od 2020 roku towarzystwo PTTS przyznaje coroczną nagrodę za prace doktorskie oraz magisterskie im. Edwarda Stolarskiego w uznaniu jego wkładu w rozwój technik sensorowych w Polsce.

Władze Polskiego Towarzystwa Techniki Sensorowej na kadencję 2020-2024

W wyniku wyborów przeprowadzonego podczas Walnego Zebrania w dniu 10.09.2020 r. wybrano do władz PTTS na kadencję 2020-2024 następujące osoby:

Prezes PTTS:

  • prof. dr hab. inż. Katarzyna Zakrzewska

Członkowie Zarządu PTTS:

  • prof. dr hab. inż. Piotr Jasiński
  • dr hab. inż. Monika Kwoka, prof. PŚl.
  • dr hab. inż. Paweł Pasierb, prof. AGH
  • prof. dr hab. inż. Dorota Pijanowska
  • dr inż. Grzegorz Tarapata
  • dr hab. inż. Rafał Walczak, prof. PWr.

Członkowie Komisji Rewizyjnej:

  • prof. dr hab. inż. Anna Cysewska-Sobusiak
  • prof. dr hab. Tadeusz Pisarkiewicz
  • dr hab. inż. Jerzy Weremczuk



JSN Epic template designed by JoomlaShine.com